#StandWithUkraine

Russula aurata
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula amarissima
Rūgtenā bērzlape

Zeltainā bērzlape

Russula claroflava
Dzeltenā bērzlape

Syn.: Russula aurea
English name: Gilded Brittlegill
Deutsche Name: Goldtäubling

Vidēji liela bērzlape ar plankumainu - koši cinobrsarkanu vai oranžu uz zeltaina vai citrondzeltena fona - cepurīti (paretam: viscaur koši tumšsarkanu), ar dzeltenām lapiņām (šķautnēs dažkārt zeltainām), ar citrondzeltenu vai zeltaindzeltenu kātiņu. Aug zem lapkokiem (pēc dažām ziņām - arī zem eglēm) no jūlija līdz oktobrim. Diezgan reti sastopama. Ēdama.

The size of this mushroom usually ranges from 4 to 10 cm in diameter. Spore powder is ochre. It grows under decidous trees from July to October. It is rather rare in Latvia. Edible.

Zeltainās bērzlapes cepurīte visbiežāk ir pamatā zeltaina vai citrondzeltena, bet ar lieliem izplūdušiem plankumiem koši cinobrsarkanā vai oranžā krāsā.

 

Reizēm cinobrsarkanais vai oranžais dominē pār dzelteno fonu (pa kreisi).
Paretam visa cepurīte ir koši (bet viegli iedzelteni) tumšsarkana (pa labi).

 

Zeltainajai bērzlapei arī kātiņš ir citrondzeltens (sk. attēlu augšā) vai zeltaini dzeltens. Tā garums parasti ir nedaudz mazāks par cepurītes caurmēru.

upside / underside augš- / apakšpuse 

 

free hit counter