#StandWithUkraine

Russula lundellii
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula fellea
Žults bērzlape

Lundella bērzlape

Russula mairei
Maira bērzlape

Syn.: Russula intermedia
English name: Lundelli Brittlegill, Lundelli Russula, Intermediate Brittlegil
Deutsche Name: Weicher Dotter-Täubling

Vidēji liela bērzlape ar cepurīti oranži sarkanos toņos, kuru bieži izraibina dzeltenīgi plankumi (paretam ar viscaur dzeltenu, citkārt tumši purpursarkanu); ar gaišdzeltenām lapiņām, kuras ir cieši viena pie otras; ar baltu, sākumā blīvu, vēlāk sūkļainu kātiņu. Mīkstums ir balts un stingrs; mēreni vai pat tikai niecīgi rūgtens vaisīvs. Aug zem bērziem un skujukokiem smilšanās augsnēs no jūlija līdz septembrim. Diezgan bieži sastopama. Ēdama, sīvuma dēļ ir jānovāra; laba marinēšanai un sālīšanai.

The size of this mushroom usually is from 6 to 12 cm in diameter. Its cap may exhibit various shades of red, however, not the bright ones. Spore powder is yellow. It grows under birch and conifers on sandy soils. It is rather common in Latvia. Edible.

   

Lundella bērzlapes cepurīte parasti ir ne īpaši spilgtos oranži sarkanos toņos, bieži ar dzeltenīgiem plankumiem
(paretam - visā pilnībā dzeltena vai arī tumši purpursarkana).

Lundella bērzlapes lapiņas ir cieši viena pie otras un gaišdzeltenas (attēlā tās šķiet pavisam baltas lokāla pārgaismojuma dēļ).

free hit counter