#StandWithUkraine

Agaricus arvensis
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

 
 

Tīruma atmatene

Agaricus augustus
Cildenā atmatene

Syn.: Agaricus abruptibulbus; Psalliota arvensis
English name: Horse Mushroom
Deutschen Namen: Weiser Anis-Egerling, Schaf-Egerling, Schaf-Champignon

Prāvu izmēru lapiņsēne ar zīdaini spīdīgu vai viegli pārslainu cepurīti, sākumā gandrīz baltu (bet ar dzelteniem plankumiem piespiedumu vietās) un puslodes formā, vēlāk netīri dzeltenu un atpletušos; ar ļoti cieši izvietotām, vispirms pelēcīgi sārtām, vēlāk šokolādes brūnām vai pat gandrīz melnām lapiņām; ar baltu (bet piespiedumu vietās dzeltējošu) lejasgalā paresninātu kātiņu, kuru apjož nokarens dubultīgs gredzens ar raksturīgu zobratveida zīmējumu apakšpusē. Mīkstums ir balts, griezumā krāsu nemaina; ar anīsa smaržu. Aug mežmalās, pļavās, ganībās (īpaši - zirgu samēslotās) un dārzos no jūnija līdz oktobrim pa vienai vai grupās. Bieži sastopama. Ēdama, cepama bez iepriekšējas novārīšanas, kaltējama, marinējama, sālāma.

The size of this mushroom can range from 8 to 15 cm in diameter. Its fruiting body turns yellow where bruised. Spore powder is dark chocolate-brown. It grows on forest edges, meadows, pastures (preferably horse pastures) etc. from June to October. It is common in Latvia. Edible and tasty .

Tīruma atmatenes cepurīte ir zīdaini spīdīga vai viegli pārslaina (kā šeit). Sākumā tā ir puslodes formas un gandrīz balta.
(Šī paša eksemplāra apakšpuse - nākamajā lappusē.)

Tīruma atmatene labprāt aug mežmalās (attēlā augstāk), siltās zālainās vietās - pļavās, ganībās, dārzos un citos zālājos.

underside & stipe apakšpuse, kātiņš
gigantic specimen milzīgs eksemplārs

free hit counter