#StandWithUkraine

Cantharellula umbonata
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Kuprainā gailenīte

English name: The Humpback
Deutsche Name: Rotender Wachstrichterling

Neliela lapiņsēne ar pelēku (reizēm violeti ietonētu) cepurīti, kurai centrā ir strups paugurs; ar baltām, iespiedumos sārtām lapiņām, kuras ir gar kātiņu izteikti nolaidenas; ar mēreni garu pelēku, tomēr par cepurīti gaišāku kātiņu; ar baltu, griezumā viegli sārtojošos mīkstumu. Aug vasaras beigās un rudenī sūnās zem priedēm. Ļoti bieži sastopama. Ēdama pēc novārīšanas.

Piezīme. Par spīti nosaukumam, kā arī zināmai līdzībai izskatā, kupainā gailenīte nebūt nav radniecīga parastajai gailenei. (Pēdējā, atškirībā no kuprainās gailenītes, nav lapiņsēne: tai apakšpusē ir nevis lapiņas, bet gan tām vizuāli līdzīgas krokas.)

This mostly gray and somewhat funnel-shaped mushroom usually does not exceed 5 cm in diameter. Spore powder is white. It grows on moss under pines from August to November. It is very common in Latvia. Edible after boiling.

Kuprainās gailenītes cepurīte ir pelēka (reizēm violeti ietonēta). Arī tad, kad vecumā kļuvusi ieliekta, vidū paliek strups paugurs.
Šī nelielā sēne ir mūsu mežos ļoti izplatīta un aug pārsvarā grupās; taču šeit atainotā grupa pēc skaita un blīvuma nav parasta!
The Humpback is quite abundant in Latvia's pine forests; this dense group, however, isn't usual!

Biežāk vienā grupiņā ir tikai dažas kuprainās gailenītes.
More often the group consists of few fruit-bodies only.

from various angles dažādos rakursos  
standing / uprooted augošas / izgāztas 
fairly large groups visai lielas grupas

free hit counter