Cantharellus cibarius

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Parastā gailene

English name: Yellow Chanterelle
Deutsche Name: Echter Pfifferling

Lai gan izskatās pēc lapiņsēnes, patiesībā tāda nav: šķietamās lapiņas "cepurītes" apakšpusē patiesībā ir tikai augļķermeņa krokas, bet pati "cepurīte" faktiski nav nodalīta no "kātiņa" - tie ir viens viendabīgs veidojums. Ļoti garšīga ēdamā sēne, kas visai reti ir tārpaina un ir ilgi uzglabājama, tāpēc ļoti iecienīta. Cepama bez iepriekšējas novārīšanas, kaltējama, sālāma, marinējama. Aug no vasaras sākuma līdz pat vēlam rudenim (paretam izaug pat decembra vidū un īpaši siltā ziemā var saglabāties dabā vēl janvārī).

The size of this mushroom can range from 1 to 12 cm in diameter. Spore powder is pale yellow. This mushroom is very common in Latvia's forests. Usually it grows in large groups on moss carpet or bare ground under spruce, pine or birch from June to late November, sometimes even in December. Edible and tasty when fried in butter. One can dry, pickle and salt them, too.

Visvairāk gailenes mēdz augt no jūlija (pa kreisi) līdz oktobrim (pa labi).
Chanterelles do grow most intensely from July (left) to October (right).

Dažos gados gailenes izaug pat decembra vidū.
Chanterelles may appear even in mid-December.

standing + underside up augoša + apakša gaisā
growing in large groups daudzas sēnes grupā
full bowl of mushrooms! pilna bļoda ar sēnēm!

free hit counter