Clavariadelphus ligula

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Mēles dižvālene

Syn.: Clavaria ligula
Cits latviskais nosaukums: Mēles vālene
English name: Strap-shaped Coral
Deutschen Namen: Zungen-Herkuleskeule, Zungen-Keule

Vālesveidīga vai gareni mēlesveidīga sēne dzeltenīgos vai līdzīgos toņos, ar biežāk noapaļotu, taču reizēm nošķeltu vai arī nergulāras formas galotni. Tuvu radniecīga milzu dižvālenei un nošķeltajai dižvālenei, taču ievērojami mazāka - augstums tikai 3-10 cm, bet diametrs 5-15 mm; tādēļ ģints nosaukums "dižvālene" šķiet šai sugai neatbilstošs un dažkārt tiek aizstāts ar tikai "vālene". Aug rudens pusē uz nobirušām egļu skujām ciešās un lielās, reizēm pat ļoti lielās grupās. Bieži sastopama. Principā ēdama, taču mazvērtīga un negaršīga; rūgtuma dēļ iepriekš jānovāra.

The diameter of this club-shaped fungus usually is from 5 to 15 mm, while its height usually is from 3 to 10 cm. Spore powder is white. It is common in Latvia. It grows abundantly under spruce from August to October, forming wide patches and stripes. It is a low-quality edible fungus, it has to be boiled first to remove the bitter taste.

Mēles dižvālene ir vālesveidīga vai gareni mēlesveidīga sēne dzeltenīgos vai līdzīgos toņos. Aug ciešās grupās uz egļu skujām.

Mēles dižvālenei bieži ir patiešām diezgan pareiza vāles forma - ar apaļu galotni (pa kreisi), taču nereti 
novērojami arī eksemplāri ar dažādā leņķī nošķeltu, iešķeltu vai pat neregulāras formas galotni (pa labi).

 huge swarms milzīgos baros

free hit counter