#StandWithUkraine

Cortinarius hemitrichus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Cortinarius croceus
Safrāna tīmeklene

Pārslu tīmeklene

Cortinarius mucosus
Sila tīmeklene

English name: Frosty Webcap
Deutsche Name: Weißflockiger Gürtelfuß, Weißflockige Wasserkopf

Pabieži sastopama (skujkoku un jauktos mežos) maza lapiņsēne ar sīkām baltām zvīņām uz dzeltenīgi brūnās (kad ir sausa) vai pelēkbrūnās (kad ir mitra) cepurītes un ar pagaru kātiņu, uz kura mijas neskaidras tumšākas/gaišākas joslas. Neēdama.

The diameter of this mushroom usually varies from 2 to 5 cm. Spore powder is rusty-brown. It grows in coniferous and mixed forests, especially under birch, from August to October. It is rather common in Latvia. Inedible.

Kā visām tīmeklenēm, arī pārslu tīmeklenei ir tīmekļveida plīvurs, kurš jaunai sēnei savieno cepurītes malu ar kātiņu, tādējādi aizsedzot lapiņas.

Pārslu tīmeklenes pelēkbrūnā (kad mitra) ceupurīte ir nosēta ar sīkām baltām zvīņām jeb "pārslām". (Abos attēlos ir viens un tas pats eksemplārs.)

Pārslu tīmeklenei raksturīgs smails paugurs centrā (gan ne gluži visiem eksemplāriem), kurš saglabājas arī tad, kad cepurīte ir jau plaši atpletusies.

underside and stipe apakšpuse, kātiņš

free hit counter