#StandWithUkraine

Hygrophoropsis aurantiaca
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Dzeltensarkanā negailene

Citi latviskie nosaukumi: Viltus gailene, Neīstā gailene, Dzeltensārtā negailene
English name: False Chanterelle
Deutsche Name: Falscher Pfifferling

Neliela lapiņsēne ar plakanu vai sekli piltuvveidīgu cepurīti dzeltenā vai oranždzeltenā krāsā (apm. kā parastajai gailenei), malā (kura ilgi paliek ieritināta) krietni gaišāku nekā centrā; ar dzeltenīgām vai oranžīgām, gar kātiņu nolaidenām lapiņām; ar samērā tievu oranžbrūnu kātiņu. Aug (pārsvarā grupās) skujukoku un jauktos mežos uz zemes vai uz trūdošas koksnes no jūlija līdz novembrim. Bieži sastopama. Ēdama, taču nav garšīga un ir grūti sagremojama; jānovāra un ūdens jānolej. Stipri līdzīgas, taču uzkrītoši citā krāsā ir bālā negailene un dzeltenbrūnā negailene, kuras Latvijā atrastas tikai nedaudzas reizes.

The diameter of its cap usually does not exceed 8 cm. Spore powder is pale yellow. It grows on ground or on wood mostly in coniferous and mixed forests from July to November. It is common in Latvia. It can be confused with Yellow Chanterelle, but the latter has yellow, not orange-yellow "gills" (actually not true gills). It is edible in small quantities if boiled, but isn't tasty.

Dzeltensarkanā negailenes cepurīte ir apm. īstās gailenes krāsā, tomēr, atšķirībā no tās, uz malu paliek izteikti gaišāka.

Dzeltensarkanās negailenes augšpuse reizām ir patiešām sarkanīgi dzeltena (pareti), bet apakšpuse - koši oranža (reti).

Nereti cepurītes vidus ir oranžs, bet tās mala - koši dzeltena.

growing on ant-hill uz skudru pūžņa   
upside / underside augš- / apakšpuse
large/small groups lielas/sīkas grupas

free hit counter