#StandWithUkraine

Lactarius quietus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius pyrogalus
Dedzinošā pienaine

Ozolu pienaine

Lactarius rufus
Alksnene

English name: Oakbug Milkcap
Deutsche Name: Eichen-Milchling

Neliela lapiņsēne ar sārti pelēcīgu vai violeti brūnganu, koncentriski joslainu cepurīti, ar gaiši sarkanbrūnu kātiņu un ar gaiši dzeltenbrūnganām lapiņām (pat niecīgos ievainojumos - tumšām), kura bojājumu vietās izdala dzeltenīgu, nedaudz rūgtenu piensulu. Mīkstums smaržo pēc blaktīm (vai konjaka). Aug zem ozoliem no augusta līdz oktobrim. Bieži sastopama. Ēdama, vispirms jānovāra (taču, par cik piensula nav sīva kā radniecīgajai un ārēji līdzīgajai alksnenei, vārīt var divreiz īsāku laiku).

The size of this mushroom can range from 3 to 7 cm in diameter and from 3 to 9 cm in height. Spore powder is pale creamy, almost white. It grows under oak from August to October. It is common in Latvia. Edible, has to be boiled first.

Ozolu pienaines cepurīte ir sārti pelēcīga vai violeti brūngana ar koncentriskām tumšākām joslām, kuras veido sīki (bet reizēm arī prāvāki) plankumiņi.

Lielam eksemplāram koncentrisko tumšāko joslu var būt pusducis un vairāk. Vecumā cepurītes mala mēdz būt viļņaina.

upside / underside augš- / apakšpuse

 

free hit counter