Laetiporus sulphureus

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Parastā sērpiepe

Syn.: Polyporus sulphureus, Grifola sulphurea
Citi latviskie nosaukumi: Dzeltenā piepe, Sēra piepe
English names: Chicken-of-the-Woods, Sulphur Shelf
Deutsche Name: Gemeiner Schwefel-Porling

Ļoti lielu izmēru viengadīga piepe. Aug uz dzīviem un mirušiem lapukoku stumbriem (reizēm celmiem) pārsvarā maijā un jūnijā, taču pa kādai arī visu vasaru un vēl rudenī. Bieži sastopama. Jauna ir ēdama. Pirms cept, ļoti jaunu un mīkstu var sagriezt šķēlēs, mazliet vecāku un cietāku ieteicams sasmalcināt sīkāk (to ērti izdarīt ar dārzeņu rīvi), vēl cietāku - samalt. Laba arī kaltētā veidā. Šai sēnei piemīt īpatnēja, mazliet skābena vai rūgtena garša - iespējams, atkarībā no tā, uz kādas sugas koka ir augusi. Dažiem indivīdiem var būt alerģija pret šo sēni.

The width of this fungus' fruit-body can reach up to 60 cm. Spore powder is straw-yellowish quickly fading to white. This is one of the most beautiful bracket fungi. Young it is fleshy and juicy, but later turns dry and brittle. This fungus grows mostly on living and dead deciduous trees in May and June, occasionally much later. It is common in Latvia. While young, edible (has to be fried) and tasty, but usually slightly sour. The taste may depend upon the tree, where it had been growing. Some persons are allergic to it.

 
 

Sērpiepēm forma mēdz būt visnotaļ daudzveidīga.
Sulphur Shelf can take a great variety of shapes.

♦ ♦ ♦

Vairākus ārkārtīgi krāšņus eksemplārus, kādus Latvijā varēja novērot 2012. gadā, skat. mūsu vietnē senes.lv šeit.
To see some dramatically vivid specimens, which were observed in Latvia in 2012, visit our senes.lv website here.

just few others vēl dažas citas
young specimen jauni eksemplāri

free hit counter