#StandWithUkraine

Leccinum variicolor
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Leccinum scabrum
Parastā bērzubeka

Raibā bērzubeka

Leccinum versipelle
Dzeltenbrūnā apšubeka

English name: Mottled Bolete
Deutschen Namen: Buntfärbender Birkenpilz, Vielverfärbender Birkenpilz

Vidēju izmēru beka ar tumši pelēkbrūnu plankumainu cepurīti (plankumi parasti ir gaišāki uz tumšāka fona, reti kad - otrādi); ar sākumā netīri baltiem, bet vēlāk iedzelteni pelēkiem stobriņiem; ar pamatā netīri baltu un sīkām tumšām zvīņām nosētu vālesveida kātiņu, kurš vecumā kļūst stipri sīksts un škiedrains, bet lejasgala bojājumos krāsojas gaiši zaļganzils; ar bālganu mīkstumu, kurš griezumā tikko jaušami sārtojas, sākumā ir stingrs (gandrīz kā baravikai), bet uz vecumu top arvien mīkstāks. Aug zem bērziem, parasti augustā un septembrī. Pareti sastopama. Ēdama, garšīga, cepama bez iepriekšējas novārīšanas, marinējama, kaltējama, sālāma vai skābējama.

The diameter of its mottled grayish-brown cap usually does not exceed 12 cm. Spore powder is olive-brown. The base of its stipe turns bright greenish blue, where damaged. It grows under birches, mostly from August to September. It is rather rare in Latvia. Edible and tasty when fried, pickled or dried.

Raibā bērzubeka ir visā visumā tumši pelēkbrūna un neregulāru plankumu izraibināta.
The cup of Mottled Bolete is generally dark greyish-brown and remarkably mottled.

 Daudz retāk ir sastopamas raibās bērzubekas, kurām plankumi ir tumši uz gaiša fona.

underside and stipe apakšpuse, kātiņš   
few more specimens vēl daži eksemplāri   

free hit counter