#StandWithUkraine

Panellus serotinus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Vēlā pundurkamolene

Syn.: Pleurotus serotinus
English name: Olive Oyster, Late Oyster
Deutsche Name: Gelbstieliger Muschelseitling

Vēla rudens un atkušņu lapiņsēne, kura aug uz koksnes (uz dzīviem vai jau atmirušiem, taču vēl aizvien stāvošiem stumbriem, uz kritalām un celmiem). Cepurīte ir asimetriska - nieres vai gliemežnīcas formā, tās krāsa variē visai plašā diapazonā - no pelēcīgi dzeltenīgas līdz pat gandrīz melnai. Kātiņš ir strups un sāniski novietots, dzeltens ar sīkam brūnganām zvīņam. Lapiņas ir cieši sablīvētas, sākumā dzeltenas un vēlāk brūnganas, dažkārt ar violetām šķautnēm. Pabieži sastopama. Ēdama pēc novārīšanas (t.sk. cepta); daži iesaka tikai cepurītes. Ir ziņas, ka reizēm esot rūgta; iesp., tas atkarīgs no koka sugas, uz kura augusi. Latvijā ir sastopamas arī citu sugu pundurkamolenes.

The diameter of this mushroom usually varies from 3 to 10 cm. Spore powder is white. It grows on deciduous and coniferous stumps and fallen trunks from July to December. It is common in Latvia. Edible when fried after boiling.

Vēlā pundukamolene, atbilstoši nosaukuma epitetam, aug vēlā rudenī, kā arī dažkārt ziemas atkušņos uz vēl stāvošiem stumbriem, kritalām, celmiem.
(Kā vēlās pundurkamolenes vairāku desmitu skaitā aug uz celma, turklāt pašā ziemas vidū, sk. trešajā lappusē.)

 

Vēlajai pundukamolenei cepurītes virsas krāsa variē visai plašā diapazonā, šeit vēl nav pārstāvēti visi varianti!
The color of Olive (alias Late) Oyster's cap may actually vary within a wide range, often far away from olive.

underside and stipe apakšpuse & kātiņš
numerous in winter daudz ziemas vidū

free hit counter