#StandWithUkraine

Rhizina undulata
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Uzpūstā saknene

Syn.: Rhizina inflata
English name: Pine Firefungus
Deutsche Name: Wellige Wurzellorchel

Askusēne ar sakrunkotu neregulāras formas augļķermeni, kuru ar augsni savieno smalki pavedieni un kura diametrs parasti ir starp 3 un 10 cm. Augļķermeņa iekšējā virsma ir dzeltenbrūna, ārējā - sarkanbrūna. Aug lielākoties degumos, pazīstama arī kā priežu sakņu parazīts. Augšanas sezona ir no augusta līdz oktobrim. Samērā bieži sastopama. Neēdama.

Its diameter usually varies from 3 to 10 cm. The fruit-body is wrinkled and attached to the ground by the tiny threads. Its inner surface is yellow-brown, while the outer one - red-brown. Spore powder is white. This fungus grows mostly in burned places. It is also a remarkable pine root parasite. The growing season is from August to October. It is common in Latvia. Inedible.

Uzpūstā saknene ir tumši sarkanbrūna. Kamēr sēne ir vēl samērā jauna, to apjož gaiša maliņa (pa labi). Taču, sēnei novecojot, gaišā maliņa izzūd.
Pine Firefungus ir dark red-brown. While still relatively young, it displays a bright margin (right). However, the bright margin disappears with age.

Uzpūstās saknenes forma bieži vien ir stipri neregulāra.
The shape of Pine Firefungus is often notably irregular.

Šis ir viens no pašiem pirmajiem fotoattēliem šīs vietnes vajadzībām, 
uzņemts pagājušā gadsimta 90.gadu beigās ar nedigitālo fotoaparātu.

This is one of the earliest images taken for our website in late 1990s. 

upside / underside augš- / apakšpuse 
impressive cluster varens saaugums  

 

free hit counter