#StandWithUkraine

Russula rosea
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula rhodopus
Liesmainā bērzlape

Rožsārtā bērzlape

Russula sanguinea
Asinssarkanā bērzlape

English name: Rosy Brittlegill
Deutsche Name: Netzflockiger Rosa-Täubling

Vidēji liela bērzlape ar cepurīti tādā vai citādā sarkanīgā krāsā (rožsārta, lašsārta, okersarkana, vīnsarkana, ķiršsarkana utt.), uz kuras sausā laikā mēdz parādīties apsarme; ar lapiņām bālganā krēmkrāsā, no kurām daudzas kātiņa tuvumā zarojas; ar baltu un tikpat baltām pārslām klātu kātiņu, kurš sākumā ir blīvs, bet vēlāk kļūst sūkļains. Mīkstums viscaur balts un sākumā stingrs; nav sīvs. Aug zem lapukokiem no jūlija līdz oktobrim. Reti sastopama. Ēdama.

The size of this mushroom usually is from 4 to 10 cm (rarely up to 12 cm) in diameter. Its cap may exhibit various shades of red. Its has remarkably firm flesh. Spore powder is whitish. It grows under deciduous trees. It is rare in Latvia. Edible.

Rožsārtās bērzlapes cepurīte var būt gan tieši rožsārta, gan daudzos citos sarkanās krāsas toņos: lašsārta, okersarkana, vīnsarkana, ķiršsarkana utt.

 

Šai bērzlapei lapiņas ir bālganā krēmkrāsā; daudzas pie kātiņa zarojas.
Kātiņš ir tīri balts; sākumā tas ir blīvs (šeit), taču vēlāk kļūst sūkļains.

Rožsārtās bērzlapes mīkstums ir viscaur balts, t.sk. arī tieši zem virsmiziņas.
Kātiņu klāj baltas pārslas, taču kontrasta trūkuma dēļ tās ir knapi jaušamas.

 

free hit counter