#StandWithUkraine

Russula xerampelina
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula vitellina
Oldzeltenā bērzlape

Siļķu bērzlape

 
 

English name: Crab Brittlegill
Deutsche Name: Fleischfarbene Heringstäubling

Vidēji liela bērzlape, kuras cepurīte parasti ir nespodra un, atkarībā no varietātes, var būt visai dažādās krāsās: purpur- vai gaišsarkana, brūngana vai oranžīgi brūndzeltena, olīv- vai vienkārši zaļgana; ar lapiņām sviesta dzeltenumā, kuru šķautnes pieskārumos brūnē; ar sārtu, baltu vai plankumainu kātiņu. Mīkstums sākumā ir balts, taču vēlāk dzeltē un brūnē; tam piemīt raksturīga siļķu smarža, kura vecumā pastiprinās. Aug zem dažādiem skuju- un lapukokiem no augusta līdz pat novembrim. Bieži sastopama. Ēdama.

The diameter of this mushroom usually varies from 5 to 10 cm. Its cap may posess a wide variety of colors. Spore powder is pale ochre. It grows under varoius coniferous and deciduos trees from August to November. It is common in Latvia. Edible.

Siļķu bērzlapes cepurītei virsmiziņa parasti ir nespodra un, atkarībā no varietātes, var būt daždažādās krāsās; bieži vien tā ir purpursarkana.
Citām varietātēm cepurīte var būt virknē citu krāsu (zemāk): brūngana vai oranži brūndzeltena, olīv- vai vienkārši zaļgana, gaišsarkana u.c.
Tāpēc ļoti būtiska pazīme sugas atpazīšanai ir sēnes mīkstumam piemītošā siļķu smarža; vēl cita pazīme ir cepurītes virsmiziņas nespodrums.

Apakšējais foto ataino samērā retu siļķu bērzlapes varietāti, kuru mūsdienās reizēm uzskata par atsevišķu sugu; mēs pagaidām paliekam pie vecā traktējuma.

underside apakšpuse

free hit counter