Sarcodon imbricatus

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Parastā vēršmēlene

Syn.: Sarcodon imbricatum
Citi latviskie nosaukumi: Vēršmēle, Medene, Vanadzene, Pursla
English name: Scaly Tooth
Deutschen Namen: Habichts-Stacheling, Habichtspilz, Rehpilz

Ļoti liela sēne (līdz 30 cm diametrā) ar adatiņām augļķermeņa apakšpusē, kura dažkārt ir ēdama, bet citkārt ne, jo ļoti rūgta. Aug priežu mežos zem jaunām (kā arī ne tik jaunām) priedītēm. Sastopama kopumā pareti, tomēr atsevišķās vietās - bieži.

Piezīme. Ir pētījums, kurš norāda, ka faktiski pastāv divas ļoti līdzīgas sugas - Sarcodon imbricatus un Sarcodon squamosus. Tas izskaidrotu, kāpēc dažkārt šīs sēnes nemaz nav rūgtas, bet citkārt ir tik rūgtas, ka nav ēdamas pat pēc ilgas novārīšanas.

The size of this fungus can range from 6 to 30 cm in diameter. Spore powder is gray-brown. It grows mostly on moss and lichens in sandy pine forests from August to November. It is rather rare in Latvia. Sometimes edible, sometimes too bitter.

Note. It is reported, that actually two separate species had been long mistaken for one: Sarcodon imbricatus and Sarcodon squamosus. That would explain easily, why in some cases those fungi have mild taste, while in others are extremely bitter.

Lielās brūnās zvīņas uz cepurītes padara šo sēni vizuāli līdzīgu ērgļa spānam!
The large brown scales on the cap make this fungus look like a hawk's wing!

 underside etc. apakšpuse u.c.

free hit counter