#StandWithUkraine

Agaricus silvaticus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Agaricus langei
Sarkstošā atmatene

Meža atmatene

Agaricus silvicola
Dzeltējošā atmatene

Syn.: Agaricus haemorrhoidarius, Psalliota silvatica
English name: Blushing Wood Mushroom
Deutschen Namen: Kleiner Wald-Champignon, Kleiner Waldegerling, Echter Waldegerling

Vidēju izmēru lapiņsēne ar pamatā bāli pelēkdzeltenīgu, taču šķiedrainām patumši brūnām zvīņām klātu cepurīti; ar sākumā gaišpelēkām, vēlāk sārti pelēkām un visbeidzot tumšbrūnām lapiņām; ar baltu (dažkārt brūngani zvīņotu), pie pamata paresninātu kātiņu, kuru apjož šaurs, balts vai gaiši brūngans un ar laiku izzūdošs gredzens. Mīkstums balts vai krēmkrāsas, griezumā vispirms mēreni sārtojas, vēlāk brūnē; ar patīkamu smaržu. Aug skujukoku (pārsvarā egļu) mežos, retāk parkos no jūlija līdz oktobrim pa vienai vai mazās grupās. Diezgan bieži sastopama. Ēdama, cepama bez iepriekšējas novārīšanas.

The size of this mushroom can range from 4 to 10 cm in diameter. Its fruiting body turns noticeably reddish where cut. Spore powder is dark chocolate-brown. It grows mostly under spuce from July to October. It is common in Latvia. Edible and tasty.

Meža atmatenes cepurīte ir pamatā bāli pelēkdzeltenīga, taču ir nosēta ar koncentriski izkārtotām šķiedrainām patumši brūnām zvīņām.

Meža atmatenes lapiņas ir cieši viena pie otras, sākumā gaiši pelēkas, tad sārti pelēkas un visbeidzot tumšbrūnas.
Kātiņš ir pārsvarā balts (dažkārt ar brūnganām zvīņām) un vienādresns, izņemot nelielu paresninājumu pie pamata.
Kātiņu apjož balts vai brūngans gredzens, kurš meža atmatenei ir izteikti šaurs un vairākumā gadījumu vēlāk izzūd.

Meža atmatenes mīkstums ir balts vai krēmkrāsas, griezuma vietā vispirms mēreni sārtojas (atšķirībā no ārēji ļoti līdzīgās
sarkstošās atmatenes, kurai tas nosarkst strauji un stipri), tomēr vēlāk atkal izbalē. Kātiņš nobriedušai sēnei kļūst dobs.

free hit counter