#StandWithUkraine

Hygrophorus eburneus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Hygrophorus discoideus
Diska gliemezene

Ziloņkaula gliemezene

Hygrophorus erubescens
Iesārtā gliemezene

Syn.: Limacium eburneum
English names: Ivory Woodwax, Ivory Waxcap, Cowboy's Handkerchief
Deutschen Namen: Elfenbeinschneckling, Elfenbeinpilz

Dažkārt neliela, citkārt pat maza lapiņsēne viscaur baltā vai mazliet dzeltenīgā krāsā; ar lipīgu vai pat gļotainu cepurīti, kura nemēdz atplesties plakana un kurai ilgi saglabājas nolaidena mala; ar diezgan atstati izvietotām, parasti gar kātiņu nedaudz nolaidenām lapiņām; ar mitrumā lipīgu un gļotainu, bet sausumā - tikai spīdīgu kātiņu. Mīkstums balts un biezs, ar īpatnēju smaržu, kuru vārdos grūti raksturot. Aug rudens pusē zem lapkokiem. Pareti sastopama. Ēdama, jānovāra un ūdens jāizlej.

The size of this white or slightly yellowish mushroom can range from 2 to 8 cm in diameter. Spore powder is white. It grows in deciduous forests from August to October. It is rather uncommon in Latvia. Edible.

Ziloņkaula gliemezenes cepurīte sākumā ir tīri balta, bet ar laiku no vidus kļūst mazliet dzeltenīga (apm. ziloņkaula krāsā!).

Lapiņas ir izvietotas diezgan atstati un parasti gar kātiņu nedaudz nolaidenas, baltas vai mazliet okerdzeltenīgi ietonētas.
Kātiņš ir diezgan slaids, dažkārt nedaudz saliekts, balts, reizēm ar okerdzeltenu ietonējumu.

free hit counter