#StandWithUkraine

Lactarius acerrimus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

 
 

Sūrā pienaine

Lactarius albocarneus
Pelēkbālganā pienaine

English name: Two-spored Milkcap
Deutsche Name: Queraderiger Milchling

Prāvu izmēru lapiņsēne ar okerbrūnu vai netīri dzeltenu un tumšākām koncentriskām joslām rotātu piltuvveidīgu cepurīti, ar resnu, īsu un cietu dzeltenīgu kātiņu un baltām vai okerdzeltenām nolaidenām lapiņām, kura bojājumu vietās izdala daudz baltas, krāsu nemainošas, dedzinoši sīvas piensulas. Aug zem ozoliem vasarā un rudens sākumā, dažkārt grupās, pat ciešās. Ļoti reti sastopama. Domājams, ēdama, tikai vispirms ilgstoši jānovāra. Tomēr kā īpašu retumu būtu pareizāk atstāt augam.

The size of this mushroom can range from 8 to 15 cm in diameter and only 3 to 5 cm in height. Spore powder is white. It grows under oak in summer and early autumn. It is very rare in Latvia. Presumably edible (if so, has to be boiled first).

 

Sūrās pienaines cepurīte ir piltuvveida, gaiši okerbrūna vai netīri dzeltena un ar daudzām tumšākām koncentriskām joslām.

Sūrās pienaines lapiņas ir baltas vai okerdzeltenas, nereti dakšveidā zarotas. No lapiņu bojājumiem izdalās balta piensula.

Šīs lappuses foto ir no atradnes Dundagas novadā, pie Slīteres nacionālā parka administrācijas ēkas
(augšējais un apakšējais, 2020) un no atradnes Siguldas novadā, pie Mālpils muižas (vidējais, 2011).

free hit counter