#StandWithUkraine

Leccinum albostipitatum
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Chalciporus piperatus
Piparu rubīnbeka

Baltkāta apšubeka

Leccinum aurantiacum
Parastā apšubeka

Syn.: Leccinum leucopodium
Cits latviskais nosaukums: Apškundziņš
English name: Aspen Bolete
Deutschen Namen: Weißstielige Rotkappe, Espen-Rotkappe

Pamatīgu izmēru beka ar oranžsarkanu vai oranžbrūnu cepurīti; ar sākumā gaiši, vēlāk tumši pelēkiem stobriņiem; ar baltu, sīkām baltām (vēlāk gan tumšākām) zvīņām nosētu kātiņu; ar baltu, vēlāk pelēcīgu mīkstumu, griezumā stipri notumsnējošu. Aug zem apsēm, parasti no jūnija līdz oktobrim. Bieži sastopama. Ēdama, ļoti garšīga, cepama bez iepriekšējas novārīšanas, marinējama, kaltējama, sālāma, skābējama. (Gatavojot mīkstums kļūst tumši pelēks, taču tas nebojā garšu. Lai to atturētu no notumsnēšanas, marinādei var pievienot citronskābi.)

Piezīme. Tikai mūsdienās izdalīta no parastās apšubekas kā atsevišķa suga. Pēc mūsu vērojumiem, sastopama biežāk par to.

The diameter of this mushroom, which has orange-red or orange-brown cap and white stipe, usually varies from 5 to 20 cm. Spore powder is ochre-brown. It grows under aspen, usually from June to October. It is common in Latvia. Edible when fried (without boiling), dried or pickled with white vinegar.

Note. A relatively new species resulting from splitting the former species of Leccinum aurantiacum into two separate species.

Baltkāta apšubekas cepurīte ir oranžsarkana vai oranžbrūna. Kātiņš ir balts un nosēts ar sīkām, sākumā tikpat baltām zvīņām (vēlāk gan tumšākām). 

Baltkāta apšubekas cepurīte ir oranžsarkana vai oranžbrūna.

Baltkāta apšubekas kātiņš ir balts un blīvi nosēts ar sīkām, sākumā tikpat baltām zvīņām.

    underside up apakša augšup

free hit counter