#StandWithUkraine

Lyophyllum fumosum
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Salnas čemurpūkaine

Syn.: Tricholoma conglobatum; Lyophyllum conglobatum
English name: Frost Domecap
Deutschen Namen: Frostrasling, Geselliger Rasling

Lielos ceros augoša pamaza lapiņsēne ar zīdaini spīdīgu un starveidīgi šķiedrainu cepurīti (diametrs 2-8 cm) pelēkbrūnā vai riekstu brūnā krāsā (dažkārt gaišākā, citkārt tumšākā); ar samērā cieši izvietotām lapiņām, sākumā bālganām vai krēmkrāsā, vēlāk brūnganām; ar sākumā baltu vai krēmkrāsas, vēlāk pelēkbrūnu kātiņu, kurš pie pamata saaudzis ar kaimiņu kātiņiem, tā sasaistot augļķermeņus ciešā cerā; ar baltu mīkstumu. Aug dažāda sastāva mežos un parkos ar trūdvielām bagātā augsnē no augusta līdz oktobrim. Pabieži sastopama. Ēdama pēc novārīšanas un ūdens noliešanas, ir marinējama un sālāma.

The cluster made up by these rather small mushrooms can be really large. The diameter of an individual cap usually varies from 2 to 8 cm. Spore powder is white. It grows in forests and parks on nutrient-rich soils from August to October. It is rather common in Latvia. Edible, has to be boiled first, and water should be discarded.

Salnas čemurpūkaines vienmēr ir lielā blīvā čemurā.
Frost Domecap always forms a large dense cluster.

in various ages dažādā vecumā

free hit counter