#StandWithUkraine

Russula aeruginea
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula adusta
Tumšā bērzlape

Zilzaļā bērzlape

Russula albonigra
Melnbaltā bērzlape

English names: Green Brittlegill, Grass Green Russula, Verdigris Russula
Deutschen Namen: Grüner Birkentäubling, Grasgrüner Täubling

Vidēji liela bērzlape ar zilgani, pelēcīgi vai dzeltenīgi zaļu cepurīti, vidusdaļā parasti tumšāku un vecumā manāmi balējošu; ar bālganām, bieži vien sīku rūsganu traipiņu izraibinatām lapiņām, kuras ir cieši viena pie otras; ar baltu, taču pieskārienu vietas dzeltējošu vai viegli brūnējošu kātiņu, kurš var būt gan blīvs, gan dobs. Mīkstums ir balts un sākumā stingrs, taču vēlāk kļūst trausls; nav sīvs. Aug zem bērziem un skujkokiem smilšainās augsnēs jau no jūnija līdz oktobrim. Ļoti bieži sastopama. Ēdama, taču lapiņu sīvuma dēļ ir jānovāra; laba marinēšanai un sālīšanai.

The size of this mushroom can range from 4 to 12 cm in diameter. Spore powder is creamy-colored. It grows in forests and parks, especially under birch and conifers (particularly spruce) from June to October. It is very common in Latvia. Edible.

Zilzaļo bērzlapi var viegli atšķirt no citām bērzlapēm pēc cepurītes raksturīgās krāsas, kura turklāt ir praktiski nemainīga no eksemplāra uz eksemplāru.
Green Brittlegill can be easily distiguished from other Brittlegills by its specific color.

Zilzaļā bērzlape aug zem bērziem un skujkokiem (pievērsiet uzmanību nobirām!).
Green Brittlegill grows under birch and conifers (particularly under spruce).

Zilzaļās bērzlapes mīkstums ir balts (sk. cepurītes iebojājumu).

upper sides close-up augšpuses tuvplānā  
 small groups mazas grupas

free hit counter