#StandWithUkraine

Russula badia
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula aurea
Zeltainā bērzlape

Purpurbrūnā bērzlape

Russula claroflava
Dzeltenā bērzlape

English names: Burning Brittlegill, Burning Russula
Deutsche Name: Zedernholz-Täubling

Vidēji liela bērzlape ar purpurbrūnu, kastaņbrūnu vai brūnsarkanu cepurīti (reizēm violeti ietonētu vai ar brūngandzelteniem plankumiem), vidū bieži vien melnganu; ar ilgu laiku bālganām, vēlāk sviestdzeltenām lapiņām, kuras sākumā ir pieaugušas kātiņam, bet vecumā no tā atraujas; ar baltu vai sārtu kātiņu, kurš nekad nav dobs; ar baltu, zem virsmiziņas sārtu mīkstumu, kurš sākumā šķiet pēc garšas maigs, taču pēc ilgākas pakošļāšanas - dedzinoši, pat neizturami sīvs. Aug sausos priežu mežos no augusta līdz oktobrim, nereti grupās. Diezgan bieži sastopama. Neēdama ārkārtīgā sīvuma dēļ (pat pēc ilgas vārīšanas!).

The diameter of this mushroom usually varies from 4 to 12 cm. It has a raher dark generally red (with a variety of shades) cap and a white stem. It has extremely astringent taste. Spore powder is ochre-yellow. It grows in dry pine forests from August to October. It is rather common in Latvia. Inedible due to its burning taste which cannot be removed by any kind of processing.

Purpurbrūnās bērzlapes cepurīte ir purpurbrūna, kastaņbrūna vai brūnsarkana (ne tik reti - ar dažām niansēm; sk. zemāk). Aug sausos priežu mežos.

Purpurbrūnās bērzlapes purpurbrūno, kastaņbrūno vai tml. cepurīti dažkārt izraibina gaišāki plankumi (pa labi). Vidus tai nereti ir melngans (pa kreisi).

n e w ! ►    upper sides close-up augšpuses tuvplānā    ◄ jauns!  
n e w ! ►       underside close-up apakšpuse tuvplānā    ◄ jauns!  

free hit counter