#StandWithUkraine

Russula intermedia
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula foetens
Smirdīgā bērzlape

Lundella bērzlape

Russula mairei
Maira bērzlape

Syn.: Russula lundellii, Russula lundelli
English names: Lundelli Brittlegill, Lundelli Russula, Intermediate Brittlegil
Deutsche Name: Weicher Dotter-Täubling

Vidēji liela bērzlape ar cepurīti oranži sarkanos toņos, kuru bieži izraibina dzeltenīgi plankumi (paretam ar viscaur dzeltenu, citkārt tumši purpursarkanu); ar gaišdzeltenām lapiņām, kuras ir cieši viena pie otras; ar baltu, sākumā blīvu, vēlāk sūkļainu kātiņu. Mīkstums ir balts un stingrs, mēreni rūgtens (vecumā pavisam viegli sīvs). Aug zem bērziem un skujkokiem smilšanās augsnēs no jūlija līdz septembrim. Samērā bieži sastopama. Ēdama, rūgtenuma dēļ jānovāra; laba marinēšanai un sālīšanai.

The size of this mushroom usually is from 6 to 12 cm in diameter. Its cap may exhibit various shades of red, however, not the bright ones. Spore powder is yellow. It grows under birch and conifers on sandy soils. It is rather common in Latvia. Edible.

Lundella bērzlapes cepurīte parasti ir ne īpaši spilgtos oranži sarkanos toņos, bieži ar dzeltenīgiem plankumiem (sk. zemāk, mazāko augļķermeni).
Paretam cepurīte ir visā pilnībā dzeltena vai arī tumši purpursarkana.

Lundella bērzlapes lapiņas ir cieši viena pie otras un gaišdzeltenas (attēlā tās šķiet tkpat kā baltas lokāla pārgaismojuma dēļ).

free hit counter