#StandWithUkraine

Russula adusta
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

 
 

Tumšā bērzlape

Russula aeruginea
Zilzaļā bērzlape

English name: Winecork Brittlegill
Deutsche Name: Rauchbrauner Schwärztäubling

Liela bērzlape ar sākumā pelēcīgi brūnu, vecumā melnganu cepurīti, kuras mala ir ieritināta un mēdz ar laiku kļūt viļņaina; ar iedzeltenām lapiņām, kuru šķautnes vecumā nomelnē; ar paīsu druknu kātiņu, sākumā bālganu, vēlāk pelēcīgi brūnganu. Mīkstums ir bālgans, griezumā ātri nokrāsojas pelēcīgs (vecumā pat melngans). Aug smilšanās augsnēs zem priedēm vasarā (reizēm jau no jūnija), daudz retāk rudenī. Diezgan bieži sastopama. Ēdama, taču gandrīz vienmēr ir caurcaurēm tārpaina.

The size of this mushroom usually is from 5 to 17 cm in diameter. Its cap is greyish brown initially and turns blackish in age. Spore powder is white. It grows on sandy soil under pine starting as early as June. It is rather common in Latvia. Edible.

Tumšajai bērzlape (pa labi), salīdzinot ar melnbalto bērzlapi (pa kreisi), cepurītes brūnums ir daudz izteiktāks, un tā spēji nemelnē pieskārienu vietās.

Tumšā bērzlape (pa labi) arī apakšpusē (lapiņas, kātiņš) spēji nemelnē pieskārienu vietās, kā tas notiek ar melnbaltās bērzlapes lejasdaļu (pa kreisi).

upside / underside augš- / apakšpuse 

free hit counter