#StandWithUkraine

Russula decolorans
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula cyanoxantha
Violetzaļā bērzlape

Mainīgā bērzlape

Russula delica
Baltā bērzlape

English name: Copper Brittlegill
Deutsche Name: Orangeroter Graustieltäubling

Vidēji liela bērzlape ar sākumā dzeltenīgi oranžu vai gaiši kaparsarkanu cepurīti, kura ar laiku izbalē līdz netīri dzeltenīgai (dažkārt ar sarkanīgām joslām); ar vispirms bālgani dzeltenīgām, bet vēlāk pelēcīgām un šķautnēs nomelnējušām lapiņām; ar sākumā baltu, bet vecumā pelēku, ievainojumos melnējošu un sūkļainu kātiņu. Mīkstums sākumā balts, tad kļūst pelēcīgs. Aug mitrās vietās zem priedēm no jūlija līdz oktobrim. Ļoti bieži sastopama. Ēdama (uzreiz cepama).

The size of this mushroom usually is from 5 to 12 cm in diameter. Its cap is orange-red or copper-red initially, but soon starts discoloring greyish. Spore powder is white. It grows under pine from July to October. It is very common in Latvia. Edible.

Mainīgā bērzlape ir krāsas ziņā patiesi mainīga. Cepurīte sākumā ir dzeltenīgi oranža vai gaiši kaparsarkana, taču ar laiku izbalē līdz netīri dzeltenīgai.
Tikmēr sēnes mīkstums (redzams pa kreisi gliemeža grauzumā) un tās kātiņš, abi sākotnēji būdami balti, vecumā kļūst pelēcīgi.

Mainīgās bērzlapes lapiņas, savukārt, mainās no sākumā bāli dzeltenīgām līdz vecumā pelēcīgām (un šķautnēs nomelnējušām).

free hit counter