Russula delica

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula decolorans
Mainīgā bērzlape

Baltā bērzlape

Russula emetica
Sīvā bērzlape

English name: Milk-white Brittlegill, Milk-white Russula
Deutsche Name: Blaubdättiger Weißtäubling

Bieži sastopama lielu izmēru bērzlape. Ārēji ļoti atgādina sīvo krimildi; taču bērzlapēm, atšķirībā no krimildēm, ievainojuma vietā neizdalās piensula. Cepama bez novārīšanas. Lietojama marinētā vai sālītā veidā, kā arī zupās. Tomēr daudzi to atzīst par negaršīgu, daži - pat par neēdamu. Bez tam šo bērzlapi ir ļoti grūti notīrīt no pieķepušās augsnes.

Piezīme. Dažkārt no šīs sugas tiek atsevišķi izdalīta zaļlapiņu bērzlape, kurai kātiņa augšgalā ir blāvi zilganzaļa josla, bet lapiņām piemīt pastiprināts zaļganums. Mūsu vietnē ir pieņemts izplatītākais uzskats, ka tā ir tikai baltās bērzlapes varietāte.

The diameter of this mushroom usually varies from 5 to 16 cm. Spore powder is light creamy-colored. It grows in coniferous and mixed forests. Its growing season is from July to October. It is common in Latvia. Edible after frying, without boiling. However, it is often regarded untasty, sometimes - even inedible. Apart fromthat, it is hard to clean this mushroom.

Note. A very similar Brittlegill with a narrow greenish-blue band around the top of the stem is regarded by some mycologists as a separate species, named Blue Band Brittlegill (Russula chloroides). However, the opposite view, treating it merely as a variant of Milk-white Brittlegill, is prevailing now and has been adopted by our website.

Baltā bērzlape nav tīri balta - to izraibina dzeltenrūsgani plankumi. Tā parasti ir stipri apķepusi ar augsni un grūti notīrāma.
Milk-white Brittlegill is not entirely white: it is littered by brownish spots. It is almost always such dirty and hard to clean.

standing + underside augoša + apakšpuse

free hit counter