#StandWithUkraine

Russula pruinosa
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula paludosa
Purva bērzlape

Apsarmotā bērzlape

Russula rhodopus
Liesmainā bērzlape

English name: (unknown)
Deutsche Name: (unbekannt)

Neliela bērzlape ar matētu, brūngani vai pelēcīgi violetu (reizēm mēļu) cepurīti, kurai sausā laikā uzkrītoši parādās smalka apsarme; ar krēmkrāsas lapiņām; ar baltu (augšdaļā reizēm sārtu), pieskārumu vietās brūnējošu kātiņu. Mīkstums bālgans, griezumā brūnējošs, ar siļķu smaržu; nav sīvs. Aug kaļķainās augsnēs lapukoku un jauktos mežos no jūlija līdz septembrim. Ļoti reti sastopama. Ēdama (uzreiz cepama), taču retās sastopamības un skaistā izskata dēļ būtu pareizāk to atstāt augam.

Pirmo reizi Latvijā konstatējis Arnolds Amoliņš XX gs. Uzieta trīs vietās: pie Kalnciema, pie Krimuldas un Inčukalna novadā.

Šīs vietnes veidotāji ir uzgājuši hronoloģiski trešo atradni - Inčukalna novada ziemeļaustrumu daļā, starp Gauju un šoseju A2 (EM, 2012).

The size of this mushroom usually is from 3 to 8 cm in diameter. Its cap is somewhat purplish in most cases, distinctly matt and, when dry, finely dusted. Spore powder is ochre. It grows in deciduous and mixed forests. It is very rare in Latvia. Edible.

   

Apsarmotās bērzlapes matētā, brūngani vai pelēcīgi violetā (reizēm mēļā) cepurīte sausā laikā patiešām izskatās kā smalki jo smalki apsarmota.

Šīs lappuses foto ir no atradnes Inčukalna novada ziemeļaustrumu daļā, jauktā mežā starp Gauju un šoseju A2, no Egļupes lejteces uz Lorupes pusi.

free hit counter