Tricholomopsis rutilans

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Tricholomopsis decora
Krāšņā vistene

Parastā vistene

 
 

Cits latviskais nosaukums: Rudā pūkaine
English name: Plums-and-Custard
Deutschen Namen: Purpurfilziger Ritterling, Rötlicher Ritterling, Rötlicher Holzritterling

Bieži sastopama lapiņsēne, kas aug uz priežu un egļu celmiem un to atmirušajām saknēm. Ēdama, taču ar mazu barības vērtību. Vārāma, tikai ieteicams nokasīt sarkanās zvīņas, jo tās ir viegli indīgas. Parocīga sālīšanai kopā ar bērzlapēm - tām, kuras jāvāra 10-15 minūtes.

The size of this mushroom can range from 3 to 15 cm in diameter. It has a hollow stipe. Spore powder is white. This colorful mushroom is very common in Latvia. It grows quite abundantly on stumps and dead roots of pine and spruce from August to November. Edible, but of low quality, it has to be boiled first. It would be better to peel the red scales off its cap since they are slightly poisonous. It is good for salting together with other mushrooms, for example, Russula spp.

Parastās vistenes cepurīte pamatā ir dzeltena, taču to vairāk vai mazāk blīvi (šai - ļoti blīvi) klāj smalkas sarkanas zvīņas;
sarkanās krāsas tonis var būt visai dažāds (sk. otro lappusi). Mīkstums un lapiņas, kā redzams cepurītes plaisā, ir dzelteni.

Lai arī ar zemu barības vērtību, parastā vistene reizēm var izskatīties izcili skaista!

Jaunas un pieaugušas (attēlos augstāk)
parastās vistenes āriene atšķiras maz.

Šīs lappuses foto ir no atradnēm Tērvetes dabas parkā, pie Baldones un pie Krievupes stacijas.

in various colors krāsu variācijas
from various angles dažādos rakursos 
growing groupwise paprāvas grupas   

 

free hit counter