#StandWithUkraine

Amanita pantherina
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Amanita muscaria
Sarkanā mušmire

Panteru mušmire

Amanita phalloides
Zaļā mušmire

English names: Panther cap, The Panther
Deutsche Name: Pantherpilz

Lapiņsēne ar nepārprotami izteiktām mušmiru raksturīgajām iezīmēm - gaišām pārslām nobārstītu cepurīti, maksti ap kātiņa pamatni un gredzenu ap kātiņa vidusdaļu, tikai cepurītes virsa tai ir pelēkbrūna (vai dzeltenbrūna), mala - uzkrītoši rievaina, bet gredzens ir gluds, bez rievojuma (atšķirībā no ārēji līdzīgās pelēkās mušmires gredzena). Mīkstumam ir vāja rutku garša un smarža. Aug pa vienai vai grupās gan lapkoku, gan skujkoku mežos skābās smilšainās augsnēs no jūlija līdz septembrim. Bieži sastopama. Stipri indīga; iedarbība uz cilvēka organismu tāda pati kā sarkanajai mušmirei, taču daudzreiz spēcīgāka. Uzmanību! Vēl neliela panteru mušmire, ja stiprs lietus ir no cepurītes noskalojis pārslas, var izskatīties ļoti līdzīga bērzlapei. Ka tomēr tā ir panteru mušmire, nevis bērzlape, var pateikt pēc gredzena un maksts esamības un pēc nebirzīgajām lapiņām.

The diameter of this mushroom usually does not exceed 12 cm. Spore powder is white. It grows mostly in scattered groups in deciduous and coniferous forests on sandy acidulous soil from July to September. It is common in Latvia. Highly poisonous.

 

Ar plēksnītēm nosētajai panteru mušmires cepurītei krāsas tonis var būt diezgan dažāds (sk. arī trešo lappusi).
The wart-covered cap of Panther cap may exhibit quite a variety of shades (see also the species' third page).

Panteru mušmirei kātiņu apjož izteiksmīgs gredzens.
Panther cap's stipe is encircled by a prominent ring.

Kā pēc gredzena var atšķirt indīgo panteru mušmiri 
no dažām ēdamām mušmirēm, sk. piektajā lappusē.

  at different ages dažādos vecumos
in various colors dažādās nokrāsās
caps’ upper sides cepurīšu virspuses
volva, ring & gills maksts & gredzens
unusual quantity neparasti daudzas!

free hit counter