#StandWithUkraine

Lactarius deliciosus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius camphoratus
Kampara pienaine

Priežu rudmiese

Lactarius deterrimus
Egļu rudmiese

English names: Saffron Milkcap, Delicious Milkcap
Deutsche Name: Echter Reizker

Prāvu izmēru lapiņsēne ar koši oranžsarkanu vai ķiegeļsarkanu, koncentriskām joslām rotātu cepurīti, bāli oranždzeltenām lapiņām un oranžsārtu kātiņu, kura ievainojumu vietās izdala koši oranžu maigas (vien nedaudz rūgtenas) garšas piensulu. Atšķirībā no egļu rudmieses, uz cepurītes tikpat kā nav zaļganu plankumiņu, bet gan kātiņš, gan cepurītes virsa ir lāsumaini. Mīkstums pats par sevi ir bālgans, taču griezumā to ātri iekrāso oranžā piensula. Aug uz plikas zemes vai zālē zem priedēm augustā un septembrī, parasti ciešās grupās. Bieži sastopama. Ēdama, cepama bez iepriekšējas novārīšanas, ir ļoti garšīga. Visai laba arī sālījumā ar garšvielām. Var pagatavot arī citos veidos.

The size of this mushroom can range from 3 to 15 cm in diameter. The surface of its cap is almost without the green patches, unlike Lactarius deterrimus. Its flesh produces carrot-red milk when cut. Spore powder is dirty yellow. It is quite common in Latvia's forests. It grows on bare ground or in grass under pines in August and September, usually in groups. Edible and very tasty when fried, excellent when pickled with salt and spices.

Priežu rudmiese izceļas ar izmēros prāvu un koši oranžsarkanu, ķiegeļsarkanu vai tml. cepurīti, kuru rotā uzkrītošas koncentriskas joslas.

Priežu rudmiese aug zem priedēm, parasti grupās, bieži pat visai ciešās (gan augšā, gan apakšā).
Saffron Milkcap grows under pines, usually in groups, often in tight ones (both top and bottom).

Cepurītes nokrāsa var būt gan sulīgāka, gan blāvāka (augšā ir neparasti blāva, apakšā - tipiskāka).
The color of the cap may vary somewhat (on the top image - unusually pale, here - more typical).

upside / underside augš- / apakšpuse
few more specimens vēl daži eksemplāri  
n e w ! ►         in unusual place neparastā vietā         ◄ jauns!  

free hit counter