#StandWithUkraine

Lactarius trivialis
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius torminosus
Parastais vilnītis

Parastā pienaine

Lactarius umbrinus
Brūnganā pienaine

English name: Pickle Milkcap
Deutsche Name: Nordischer Milchling

Prāvu izmēru lapiņsēne, kas iebojājumu vietās izdala lielā daudzumā baltu, ļoti sīvu piensulu, kura vēlāk dzeltē un sacietē. Cepurīte ir patumši violetpelēka. Lapiņas ir iedzeltenas un diezgan cieši viena pie otras. Kātiņš ir mēreni garš un svinpelēks. Aug zem eglēm un bērziem. Bieži sastopama. Ēdama; sīvuma dēļ ir ilgi jāvāra. Laba marinēšanai, sālīšanai un skābēšanai. (Vārītai un pēc tam sālītai sēnei cepurīte ir maigi dzeltenā krāsā.)

Piezīme. Mūsdienās, balstoties uz lielo līdzību makroskopiskā, mikroskopiskā un pat molekulārā līmenī, šajā sugā nereti tiek iekļauta arī iedzeltenā pienaine (kā varietāte). Tomēr, par cik tā ir vizuāli atšķirīga, mūsu vietnē tā atstāta kā atsevišķa suga.

The size of this mushroom can range from 5 to 15 cm in diameter, and 4 to 10 cm in height. Spore powder is light yellow. It grows under spruce and birches from July to November. It is common in Latvia. Edible and tasty, but has to be boiled first (its color changes to yellow in the process).

Note. Nowadays Fooly Milkcap is quite often included into the concept of this species. However, we still retain it separately.

 

Parastā pienaine, lai arī ne tik izplatīta kā tai radniecīgā alksnene, ir bieži sastopama sēne.
Though not as abundant as Rufous Milkcap, Pickle Milkcap is quite commonplace in Latvia.

underside close-up apakšpuse tuvplānā
upper side close-up augšpuse tuvplānā
huge specimen liels eksemplārs

free hit counter