#StandWithUkraine

Lactarius utilis
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius umbrinus
Brūnganā pienaine

Iedzeltenā pienaine

Lactarius uvidus
Slapjā pienaine

Syn.: Lactarius trivialis var. utilis
English name: Fooly Milkcap
Deutsche Name: Bleicher Milchling

Prāvu izmēru lapiņsēne, kas iebojājumu vietās izdala lielā daudzumā baltu, ļoti sīvu piensulu, kura vēlāk dzeltē un sacietē. Stipri līdzīga parastajai pienainei, atšķiroties ar krietni gaišāku un dzeltenīgāku krāsu un, vidēji ņemot, lielākiem izmēriem. Aug zem eglēm un bērziem. Bieži sastopama. Ēdama; sīvuma dēļ ir ilgi jāvāra. Laba marinēšanai, sālīšanai un skābēšanai.

Piezīme. Mūsdienās iedzelteno pienaini, balstoties uz abu sēņu lielo līdzību makroskopiskā, mikroskopiskā un pat molekulārā līmenī, krietna daļa mikologu traktē nevis kā patstāvīgu sugu, bet gan tikai kā parastās pienaines (Lactarius trivialis) varietāti. Taču, par cik no sēņotāja skatpunkta tā ir gana atšķirīga (pēc krāsas, izmēriem), mēs tomēr saglabājam to kā atsevišķu sugu.

The size of this mushroom can range from 6 to 20 cm in diameter, and 5 to 12 cm in height. Spore powder is light yellow. It grows under spruce and birch from August to October. It is common in Latvia. Edible and tasty, but has to be boiled first.

Note. Nowadays Fooly Milkcap is often treated not as a separate species, but as a variant of Pickle Milkcap (Lactarius trivialis). However, since from the perspective of a mushroom hunter it is visually quite different, we still retain it as a separate species.

 

Izņemot krietni gaišāko un dzeltenīgo krāsu un lielākos izmērus, tā neatškiras no parastās pienaines.
Except for different color and size, Fooly Milkcap looks like Pickle Milkcap.

underside apakšpuse

free hit counter