#StandWithUkraine

Russula exalbicans
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula emetica
Sīvā bērzlape

Balējošā bērzlape

Russula fellea
Žults bērzlape

Syn.: Russula depallens, Russula pulchella
English name: Bleached Brittlegill
Deutschen Namen: Verblassender Täubling, Ausblassender Täubling

Vidēji liela bērzlape, kurai cepurīte parasti ir divkrāsaina - dažviet tādas vai citādas nokrāsas sarkanīga, citviet gaiši zaļgana vai bāli dzeltenīga (vai pat pelēcīga) - un laika gaitā izbalē, dažkārt līdz tikpat kā pilnīgi baltai; ar lapiņām gaišā okerkrāsā; ar baltu vai sārtu (vecumā vai mitrumā pelēcīgu) kātiņu. Mīkstums balts (mitrumā pelēcīgs). Aug kaļķainās augsnēs, pārsvarā zem bērziem no jūlija (reti no jūnija) līdz septembrim. Bieži sastopama. Ēdama, taču lapiņu sīvuma dēļ ir vispirms jānovāra.

The diameter of this mushroom usually varies from 4 to 9 cm (rarely up to 12 cm). Its cap is usually two-colored and bleaches in age. Spore powder is pale ochre. It grows mostly under birch from July to September. It is common in Latvia. Edible.

Balējošajai bērzlapei cepurīte parasti ir divkrāsaina - dažviet tādas vai citādas nokrāsas sarkanīga, citviet gaiši zaļgana, pelēcīga vai bāli dzeltenīga.

Balējošās bērzlapes cepurīte, atbilstoši sugas nosaukumam, uz vecumu arvien vairāk izbalē, dažkārt pat līdz gandrīz pilnīgi baltai (sk. trešo lappusi).

upside / underside augš- / apakšpuse  
huge specimens milzu eksemplāri 

free hit counter