#StandWithUkraine

Russula fellea
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula exalbicans
Balējošā bērzlape

Žults bērzlape

Russula foetens
Smirdīgā bērzlape

English name: Geranium Brittlegill
Deutsche Name: Gallen-Täubling

Vidēji liela bērzlape ar cepurīti pārsvarā dzeltenos toņos, vien centrā rūsgani brūnu; ar bāli dzeltenīgām lapiņām, uz kurām nereti veidojas bezkrāsaini pilieniņi; ar bālganu vai dzeltenīgu kātiņu, sākumā blīvu, bet vēlāk dobumainu. Mīkstums ir balts un trausls, ar ļoti sīvu, pat dedzinošu garšu, taču diezgan patīkamu smaržu (mēdz sacīt, ka pelargoniju vai ābolu kompota). Aug lielākoties zem dižskābaržiem gan mālainās, gan smilšanās augsnēs no jūlija līdz oktobrim. Reti sastopama. Neēdama.

The size of this mushroom usually varies from 4 to 10 cm in diameter. Its cap exhibits various shades of yellow with a darker rusty brownish spot at the center. Spore powder is white. It grows under beech on loam and sandy soils. It is rare in Latvia. Inedible due to extreme bitterness.

Žults bērzlapes cepurīte malā ir bāli salmu dzeltena, vidū - rūsgani brūna, bet pa starpam - bāli vai medus okerdzeltena.
(Piezīme. Fotogrāfijas daļēja pārgaismojuma dēļ dzeltenās krāsas nianses cepurītes perifērijā nav atainojušās īsti precīzi.)

Vēl jaunām žults bērzlapēm bāli vai medus okerdzeltena ir visa cepurīte.

Žults bērzlapes lapiņas ir bāli dzeltenīgas; kātiņš ir līdzīgos krāsu toņos.

free hit counter