#StandWithUkraine

Russula foetens
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula fellea
Žults bērzlape

Smirdīgā bērzlape

Russula intermedia
Lundella bērzlape

English names: Foetid Brittlegill, Foetid Russula
Deutsche Name: Stinktäubling

Prāva bērzlape ar briedumā plakanu, gandrīz līdz pusei rievotu cepurīti medus vai sinepju krāsā (vidū drusku tumšākā), kura mitrā laikā kļūst recekļaini gļotaina; ar mitrumā "asarojošām" krēmkrāsas lapiņām, kuras vecumā ir brūnu traipu izraibinātas un retinātākas nekā sākumā; ar pastrupu, sākumā bālganu, vēlāk dzeltenīgu vai brūnganu un tad arī jau dobumainu kātiņu. Mīkstums ir biezs, sākuma bālgans, vēlāk dzeltējošs, izteikti sīvs un ar nepatīkamu, pat pretīgu smaku. Aug gan zem lapu, gan zem skuju kokiem no jūlija līdz oktobrim. Bieži vai pat ļoti bieži sastopama. Ēdama, taču sīvuma dēļ ir vispirms jānovāra.

The size of this mushroom usually is from 4 to 12 cm (rarely up to 15 cm) in diameter. The cap is honey brown and rather blotchy, its surface is viscid when moist. Spore powder is creamy. It grows under various trees. It is common in Latvia. Edible.

 
Smirdīgās bērzlapes cepurīte ir medus vai sinepju krāsā (ap vidu mazliet tumšāka).
Mitrumā cepurīte top recekļaini gļotaina - tik izteikti, ka tas nojaušams pat vizuāli.
Smirdīgās bērzlapes cepurīte sākumā ir gandrīz lodveidīga, taču
vēlāk atplešas apm. plakana un kļūst gandrīz līdz pusei rievota.
 
  
Smirdīgās bērzlapes kātiņš sākumā ir bālgans (vēlāk taps dzeltenīgs vai brūngans). Smirdīgās bērzlapes lapiņas ir krēmkrāsā un mitrā laikā "asaro".
 

free hit counter