#StandWithUkraine

Russula subfoetens
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula sanguinea
Asinssarkanā bērzlape

Vājsmirdīgā bērzlape

Russula vesca
Plankumainā bērzlape

English name: Least Stinking Brittlegill
Deutsche Name: Gilbender Stinktäubling

Prāva bērzlape ar briedumā plānu, gandrīz līdz pusei rievotu cepurīti, kura perifērijā ir zeltaini ietonētā okerkrāsā, bet vidū brūna vai rūsas krāsā, turklāt mitrā laikā kļūst viskoza (taču ne recekļaini gļotaina); ar izteikti sīvām krēmkrāsas lapiņām; ar bālganu (pamatnē brūnganu) pastrupu un bieži vien dobumainu kātiņu. Mīkstums ir biezs un bālgans, mēreni vai vāji sīvs un ar tādu pašu nepatīkamu smaku kā smirdīgajai bērzlapei, taču daudz vājāku, reizēm tik tikko sajūtamu. Aug zem lapkokiem (t.sk. nereti pilsētvidē) lielākoties no jūlija līdz septembrim. Bieži sastopama. Ēdama, taču sīvuma dēļ ir vispirms jānovāra.

The size of this mushroom usually is from 4 to 12 cm (rarely up to 15 cm) in diameter. Its thin cap is mostly ochre with golden tinge and rusty brown in the middle. Spore powder is creamy. It grows under deciduous trees. It is common in Latvia. Edible.

Vājsmirdīgā bērzlape ir prāvu izmēru sēne. Tās cepurīte briedumā ir gandrīz līdz pusei rievota, perifērijā - zeltaini ietonētā okerkrāsā, bet vidū - brūna.

Kamēr šāda bērzlape ir vēl ir jauna un cepurīte nav atpletusies, malas rievojums un vidusdaļas brūnums ir tikko jaušami; šīs iezīmes izpaužas vēlāk.

Vājsmirdīgās bērzlapes parasti aug izkliedus grupās (t.sk. pilsētvidē).

upside / underside augš- / apakšpuse 

free hit counter