#StandWithUkraine

Stropharia hornemannii
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Stropharia aeruginosa
Zilzaļā virpainīte

Hornemana virpainīte

 
 

English name: Conifer Roundhead
Deutsche Name: Üppiger Träuschling

Paliela lapiņsēne (diametrs 7-15 cm, retumis pat 20 cm) ar vai nu ziloņkaula krāsas, vai arī gaiši pelēkbrūnu (taču violeti, retāk zaļgani ietonētu), vai arī kastaņbrūnu cepurīti, kurai gar malu ir baltas plīvura atliekas un kura mitra ir ļoti gļotaina; ar diezgan platām un biezām lapiņām, kuras sākotnēji ir bālganas, taču vēlāk kļūst pelēcīgi violetas vai patumši brūnas; ar šauru gredzenu, kuram augšpuse ir rievota un briedumā krāsojas tumši violetbrūna, bet apakšpuse paliek kātiņa krāsā; ar baltu vai gaiši dzeltenu kātiņu, kurš virs gredzena ir gluds, zem gredzena - ar atspūrušām baltām zvīņām (izzūdošām). Aug no augusta līdz oktobrim gan skujkoku, gan jauktos mežos. Pabieži sastopama. Neēdama, ļoti iespējams, pat indīga.

The diameter of this mushroom usually varies from 7 to 15 (rarely 20) cm. Its cap may be gray-brown, brownish-violet or of some similar color. It has numerous white scales on the lower part of its stalk. Spore powder is purple-brown. It grows in coniferous and mixed forests from August to October. It is rather common in Latvia. Inedibe, possibly poisonous.

 
 

Hornemana virpainītei cepurītes krāsa variē diezgan plašā diapazonā - no ziloņkaula
līdz pat kastaņbrūnai; bieži mēdz būt pelēkbrūna ar violetu vai zaļganu ietonējumu.

underside and stipe apakšpuse & kātiņš

free hit counter