#StandWithUkraine

Lepiota clypeolaria
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lepiota aspera
Smailzvīņu saulsardzene

Vairoga saulsardzene

 
 

English names: Shaggy-stalked Parasol, Shield Dapperling
Deutschen Namen: Schlanker Wollstiel-Schirmling, Wolliggestiefelter Schirmling

Neliela lapiņsēne (diametrs 4-8 cm) ar krēmkrāsas cepurīti, kura ir biezi nosēta ar dzeltenām vai brūnām vilnainām zvīņām, pašā vidū tumšāka un gluda, bet malā izrotāta ar bārkstainām daļējā plīvura atliekām. Lapiņas ir baltas (mitrumā pelēcīgas) un diezgan cieši viena pie otras. Kātiņš ir balts vai brūngans, uz lejasgalu nedaudz paresnināts, bārkstains un ar necilu pārslaini vilnainu gredzenu, kurš ar laiku izzūd. Aug no jūlija līdz septembrim ar trūdvielām bagātās augsnēs skujkoku un jauktos mežos, vienpati vai mazās grupās, dažkārt par ļoti ciešās. Bieži sastopama. Par ēdamību nav vienprātības.

The diameter of this mushroom usually varies from 4 to 8 cm. Spore powder is white. It grows in nutrient-rich coniferous and mixed forests from July to September. It is common in Latvia. Edibility is uncertain.

Vairoga saulsardzenei ir krēmkrāsas cepurīte ar dzeltenām vai brūnām zvīņām, ar tumšāku gludu vidu un bārkstainām plīvura atliekām gar malu.

Vairoga saulsardzenes kātiņš ir bārkstains un ar necilu laika gaitā izzūdošu gredzenu (sk. zemāk).

Vairoga saulsardzenes higrofānās lapiņas, kamēr sausas, ir tīri baltas, bet kad mitras - pelēcīgas.

free hit counter