#StandWithUkraine

Russula cyanoxantha
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula consobrina
Kūmu bērzlape

Violetzaļā bērzlape

Russula decolorans
Mainīgā bērzlape

English name: Charcoal Burner
Deutschen Namen: (Violettgrüner) Frauentäubling, Lilagrüner Täubling, Bläulicher Täubling u.a.

Liela bērzlape ar patumšu cepurīti, kura pēc pamatkrāsas var būt dažāda - zaļgana, zilgana, violetīga, brūngana, pelēcīga, taču vienmēr ir vismaz dažviet violeti ietonēta; ar baltām lapiņām, kuras ir nevis birzīgas kā citām bērzlapēm, bet elastīgas; ar baltu (paretam violeti ietonētu) kātiņu. Aug bagātīgā un viegli skābā augsnē zem ozoliem un citiem lapukokiem no jūlija līdz oktobrim. Diezgan reti sastopama. Ēdama, uzreiz cepama (izņemot varietāti variata, kura lapiņu sīvuma dēļ ir janovāra).

The size of this mushroom usually varies from 5 to 18 cm in diameter. It exhibits a rather wide range of cap colors (most are dark); anyway, there are at least traces of purplish tinge somewhere on the cap. Unlike other Russulas, it has flexible, non- fragile gills. Spore powder is white. It grows under deciduous trees from July to October. It is rather rare in Latvia. Edible.

Violetzaļā bērzlape ir krietni liela bērzlape ar patumšu cepurīti, kura pēc pamatkrāsas var būt dažāda, taču vienmēr ir vismaz dažviet violeti ietonēta.
Tās mīkstums ir visumā balts, taču zem virsmiziņas violeti ietonēts (tas redzams gliemežu grauzumos, kuri šai bērzlapju sugai ir novērojami ļoti bieži).

Latvijā visbiežāk sastopamā violetzaļās bērzlapes krāsa, pēc mūsu novērojumiem, ir pelēcīgi zilganzaļa ar violetu ietonējumu gar malu un ap centru.

Tomēr reizēm gadās sastapt ari violetzaļo bērzlapi ar izteiktāku violetās krāsas klātbūtni.

upper sides close-up augšpuses tuvplānā  
undersides close-up apakšpuse tuvplānā 
growing piggyback! viena sēne uz otras! 

 

free hit counter